Локшина Соба з креветок і цибулі-порею

Локшина Соба з креветок і цибулі-порею

що таке соба

Гречка (蕎麦 або ) — це різновид японської локшини, виготовленої з борошна кінської пшениці. По-японськи вирощування зерна коней також називається «гречка». Крім того, під назвою «гречка» також може розумітися китайська яєчна локшина, приготовлена ​​прямо в якісобі або рамені. У японців є звичай їсти гречку на Новий рік. Гречка, яку споживають напередодні Нового року, називається тошикоші-соба (гречка пропускає рік). Існує також звичай вживати гречку, коли ви просто знімали будинок. Гречка, яку споживають на згадку про нову домівку, називається хіккоші-соба (переміщення гречки). У їжу згідно з вимогами JAS, гречана крупа – локшина з вмістом гречаного борошна (пшениця коней) понад 30%. Крім того, на ринку можна знайти nihachi-soba, яка містить 80% пшеничного борошна і 20% борошна кінської пшениці. Назив «гречка» також використовується для борошняної локшини, яка використовується для якісоби та рамену. Окінавські страви з гречки, такі як сокі, також використовують локшину з 100% пшеничного борошна. Локшина

Локшина Соба з креветок і цибулі-порею

Інгредієнти

– 8 унцій локшини соба (без додавання солі)
– Один шматок комбу розміром від 4 до 6 дюймів, добре промитий
– 1 унція боніто пластівців (також відомих як кацуобусі)
– 1/3 склянки міріна
– 1/4 склянки соєвого соусу з низьким вмістом натрію
– 1 столова ложка рисового винного оцту
– 1 столова ложка насіння кунжуту
– 4 головки бебі-бок-чой
– Один 2-дюймовий шматочок свіжого імбиру, дрібно натертий
– 8 унцій очищених і очищених середніх креветок, хвости видалені
– 1 тонкий цибуля-порей, лише біла частина, тонко нарізаний під ухилом і замочений у холодній воді, щоб видалити зернину
– 2 редиски, нарізані тонкими паличками
– Приправа з японського гострого перцю, наприклад, січімі тогараші, за бажанням

 

Спеціальне обладнання: марля та дрібне ситечко

– Вистеліть дрібне сітчасте ситечко подвійним шаром марлі і поставте на велику миску.
– Доведіть велику каструлю води до кипіння. Додайте собу і готуйте відповідно до інструкцій на упаковці. Злийте і промийте під холодною водою. Відкласти.
– Тим часом помістіть комбу в іншу велику каструлю з 6 склянками води. Доведіть до кипіння на сильному вогні; відрегулюйте вогонь і кип’ятіть комбу протягом 5 хвилин. Вийміть комбу, а потім додайте в горщик пластівці боніто. Знову доведіть до кипіння і варіть 3 хвилини. Процідіть суміш через сито, застелене марлей, поверніть рідину в каструлю і додайте мірін, соєвий соус і оцет. Відвар можна використовувати відразу, або охолоджувати і зберігати в холодильнику до 3 днів або заморожувати до 1 місяця.
– Покладіть насіння кунжуту в невелику сковороду і підсмажте на середньому вогні до легкого золотистого кольору, приблизно 3 хвилини, часто помішуючи сковороду, щоб вони підсмажилися рівномірно. Відкласти. Насіння кунжуту можна підсмажити і зберігати при кімнатній температурі в герметичному контейнері до 2 днів.
– Зріжте з бок-чой верхівки листя і відкладіть. Наріжте стебла на шматочки розміром з шматочки. Додайте стебла бок-чой та імбир до бульйону, доведіть до кипіння і варіть, поки бок-чой не стане м’яким, приблизно 5 хвилин. Додайте до бульйону верхівку бок-чой, креветки і цибулю-порей, доведіть до кипіння і варіть, поки креветки не стануть рожевими і не зваряться, приблизно 3 хвилини.

Розділіть собу між 4 глибокими мисками. Розлийте бульйон, овочі та креветки в миски і посипте кунжутом і редькою. Подавайте з японською гострою приправою з перцю, якщо використовуєте.